Špičkové váhy pro dopravu a průmysl 

Mostové silniční váhy pro zjištění celkové hmotnosti vozidla

Mostová váha

Charakteristika silničních mostových vah

Mostové váhy jsou silniční váhy určené pro statické vážení vozidel a nákladu. Základem je ocelový nebo železobetonový vážní most o šířce 3m nabízený v délkách 8 až 18m (podle délky vážených vozidel), a o váživosti 30 až 60 tun. Mostové váhy o váživosti nad 30t jsou koncipovány jako dvourozsahové s automatickým přepínáním dílku, kdy do rozsahu 30 t je dílek 10 kg, nad 30t pak 20kg.

Mostové váhy - dvě provedení

Mostové váhy se instalují buď v provedení jako zapuštěné do úrovně vozovky nebo také jako mostová váha v provedení nadúrovňovém - nájezdovém.

Jak jsou mostové váhy řešeny?

Mostní díly jsou konstrukčně řešeny jako ocelové svařence nebo jako železobetonové prefabrikáty a jsou vyrobeny v přesných rozměrech. Ochrana proti korozi ocelových prvků je provedena zinkováním. Každý most je opatřen servisním otvorem, který zajišťuje bezpečný přístup k prvkům váhy umístěným pod vážními mosty. Zachycení horizontálních sil působících na mosty váhy a vymezení potřebné vůle mezi mosty a základem váhy zajišťují speciální pryžové nárazníky vložené mezi mosty a obvodový rám základů váhy. Mezera mezi základovým rámem a okrajem mostů je po celém obvodu váhy překryta pryžovým těsnícím profilem tvaru T, který zabraňuje padání nečistot do váhy a zanášení spodní stavby.

SnímačPoužití nerezových tenzometrických snímačů Hottinger, Utilcell nebo Digitol spolu s kvalitní vyhodnocovací elektronikou zaručují dlouhodobou spolehlivost silniční váhy.

K vyhodnocovací jednotce s indikátorem může být dále připojeno PC s tiskárnou a dále pak mohou být váhy vybaveny volitelným příslušenstvím jako jsou závory, semafory, snímače identifikačních karet, kamery, dorozumívací zařízení atd.

Mostová váha zapuštěná do úrovně vozovky

Varianty mostových vah

Základní technické parametry mostové váhy

Parametr Hodnota
váživost (dle typu) 30 až 60 tun
varianty délky vážního mostu 8, 9, 16, 18, 24 m
šířka vážního mostu 3 m
ověřovaný dílek při statickém vážení 5, 10 nebo 20 kg
třída přesnosti při statickém vážení dle ČSN EN 45501 III
metrologickým institutem schválený typ měřidla TCS 128/91-1119

 Pro cenu mostové váhy nás kontaktujte.

Máte zájem o toto řešení? Kontaktujte nás

Odpovíme do 2 pracovních dnů. Děkujeme za dotaz!

Jste zde: Tenzováhy - váhy pro dopravu a průmysl Mostové silniční váhy pro zjištění celkové hmotnosti vozidla

 

na začátek stránky

 

© TENZOVÁHY, s.r.o., Machátova 345/3, 783 01 Olomouc - Slavonín, Česká republika, tel./fax: (+420) 585 428 186, e-mail: info@tenzovahy.cz  |  Tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz