Špičkové váhy pro dopravu a průmysl 

Mobilní silniční váhy PW 10

PW10

Stáhněte si

Prospekty

  • česky
  • english
  • deutsch
  • Россию
  • Српска

Video z provozu

  • WMV

Charakteristika silničních vah typu PW-10

Pokrok ve vývoji tenzometrických snímačů umožnil uvést na trh toto tenké a lehké vážící zařízení, které spojuje spolehlivost tenzometrických vah s vysokou mobilitou při každodenním provozu. Vážicí plošinky PW-10 umožňují rychlou operativní kontrolu zatížení silničních vozidel vážením staticky (po nápravách) i za pohybu (přejezdem přes plošinky). Systém tvoří vážicí plošinky dimenzované na max. zatížení kola 10 000 kg a vyhodnocovací zařízení, které ihned po přejezdu vozidla přes plošinky vygeneruje rozbor zatížení vozidla a jeho náprav i s tištěným protokolem o vážení v souladu s platnou vyhláškou MD ČR.

PW detailDnes standardně používaná souprava pro "vážení vozidel", dle §38a - §38c zákona o pozemních komunikacích, se skádá ze dvou duralových vážicích plošinek dimenzovaných na max. zatížení nápravy vozidla 20 000 kg a z vyhodnocovacího zařízení, které tvoří komunikační interface a přenosný počítač s tiskárnou. Příprava vážícího stanoviště - rozložení vah na odstavný pruh silnice a jejich uvedení do provozu zabere jen několik minut. Nejčastější způsob vážení vozidel je vážení za jízdy, kdy vozidlo přejíždí rovnoměrnou rychlostí do 5km/h přes vážicí plošinky. Odpadá tak komplikované a zdlouhavé najíždění jednotlivými nápravami na plošinky. Při vážení vozidel za jízdy jsou nezbytnou částí vážícího systému také vyrovnávací rošty (rohože), které kompenzují výšku plošinek. Pokud je stanoviště vah stálé, je možno plošinky pokládat do připraveného mělkého žlábku.

Velká aktivní plocha plošinky usnadňující navádění vozidel při současném zachování extrémně malé výšky a nízké hmotnosti jsou hlavními přednostmi vážicích plošinek PW-10.

Rozbor zatížení vozidla

Rozbor W500

Obr.: Komplexní rozbor zatížení vozidla se provede automaticky ihned po dokončení vážení. Je nedílnou součástí tištěného protokolu o vážení.

FW PoldiVýhod vysoké mobility zařízení a snadné manipulace s ním lze využít nejen při silničních kontrolách, ale také pro namátkovou kontrolu nákladu vozidel v podnicích.

Ilustrační foto dokumentuje použití zařízení Policií ČR při kontrole přetěžování vozidel poblíž Brna.

Základní technické parametry typu PW-10

Parametr Hodnota
horní mez váživosti (zatížení jedné nápravy) Max1 + Max2 = Max 20 000 kg
dolní mez váživosti (jedné nápravy) Min1 + Min2 = Min 20 kg
ověřovaný rozsah váživosti u jedné plošinky 500 - 10 000 kg
max. počet vážených náprav 16
dílek nastavitelný / ověřovaný 10, 20, 50 / 50 kg
nejvyšší rychlost jízdy při vážení 5 km/h
nejnižší rychlost jízdy při vážení 1 km/h
třída přesnosti při vžení vozidla za jízdy dle OIML 2
třída přesnosti při statickém vážení dle ČSN EN 45501 IV
rozměry vážicí plošinky 765 x 580 x 20mm
hmotnost vážicí plošinky 23,4 kg
ES certifikát o schválení typu měridla vydaný ČMI TCM 128/04-4103

 

Máte zájem o toto řešení? Kontaktujte nás

Odpovíme do 2 pracovních dnů. Děkujeme za dotaz!

Jste zde: Tenzováhy - váhy pro dopravu a průmysl Mobilní silniční váhy PW 10

 

na začátek stránky

 

© TENZOVÁHY, s.r.o., Machátova 345/3, 783 01 Olomouc - Slavonín, Česká republika, tel./fax: (+420) 585 428 186, e-mail: info@tenzovahy.cz  |  Tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz